התבקשתי להסביר מה מהשמעות של תגי התוכן בג'ומלה. לפניכם תקציר בנושא זה

 

תגים בג'ומלה מספקים גמישות בדרך בה אנו יכולים לארגן את התוכן. תג זהה יכול להיות משויך לפריטי תוכן שונים בסוגים שונים של תוכן (מאמרים, קישורי רשת, מזיני חדשות וקטגוריות). כל פריט תוכן יכול להיות משויך למספר תגים לפי הצורך.

לאחר שפריט תוכן שוייך לתג מסויים, בהצגת פריט תוכן זה ניתן להציג את רשימת כל פריטי התוכן שגם הם משוייכים ךתג זה.

יצירת תגים

ניתן לייצר את התגים בשתי צורות:

  1. אתם, במערכת הניהול של ג'ומלה, יכולים להשתמש במנהל התגים (קישור בתפריט הרכיבים). כאן אתם יכולים ליצור תגים באותה צורה בה אתם יוצרים מאמר במערכת. בנוסף לשם התג, ניתן להוסיף לתג תיאור, תמונות, נתוני מטה ונתונים נוספים כמו שיש בכל סוגי התוכן של ג'ומלה. במנהל התגים אתם יכולים גם לבחור הורה לתג בכדי ליצור קינון של תגים.
  2. אתם יכולים ליצור תגים בזמן יצירת פריטי תוכן מכל סוג דרך מערכת העריכה של פריט התוכן, בשדה התגים. התחילו לההכניס את התג המבוקש. כאשר יוכנסו שלושה תווים המערכת תציע רשימה של תגים קיימים. אם אתם יוצרים תג חדש, פשוט המשיכו להכניס את התג המבוקשץ כשתבצעו שמירה של פריט התוכן התג החדש שהכנסתם יווצר.

הצגת תגי תוכן

לאחר שיש לכם פריטי תוכן המשוייכים לתגים, יש מספר דרכים להציג אותם באתר שלכם:

  1. כברירת מחדל, ג'ומלה מציגה את התגים המשוייכים לפריט תוכן המוצג.  אתם יכולים לבטל תצוגה זאת על ידי שינוי פרמטרי התצוגה. אתם יכולים לשלוט היכן יוצגו התגים על ידי שימוש במערכת העקיפה של הפריסה (layout), הגדרת פריסה שאינה ברירת המחדל ובחירת פריסה אחרת ושימוש בהגדרות CSS.
  2. אתם יכולים ליצור קישור תפריט שיציג רשימת תגים, עם קישורים לפריטי התגים עבור כל תג.
  3. באפשרותכם ליצור קישור תפריט המציג רשימה של פריטים מתויגים לתג מסויים והצגתו כרשימה או בסגנון בלוג.
  4. אתם יכולים להשתמש באחדמהמודוליםן המציגים תגים. תגים פופולאריים יוצגו ברשימת קישורים של התגים הנמצאים בשימוש הרב ביותר. תגים דומים יוציגו פריטים שיש להם קבוצת תגים דומה לפריט המוצג כעת באתר (יש לשים לב שמודול זה לא יציג את הרשימה בעמודים שאינם מכילים פריטי תוכן).

 

הדגמות

הדגמת ג'ומלה

בקרוב, הדגמת רכיבים ומודולים...