לא ניתן להימנע מחלק  משגיאות 404, בעיקר כאשר משתמש הקליד אותם עם שגיאה, אבל במקרים רבים אפשר להמנע מכך בקלות. בעיקר אם אתם ממרים אתר ישן לאתר חדש, הכתובות של דפי האתר ישתנו. כאשר מבקרים פוטנציאלים לא מעדכנים את ספר הכתובות שלהם הם עלולים לגלןש לכתובת ישנה שלא תהיה קיימת יותר. כמו כן, יקח זמן עד שגוגל תעדכן את האינדקס שלהץ, יוזה יגרום לשליחת המחפשים לכתובות הישנות. זה ישפיע על דרוג החיפוש שלכם!

הדרך ללכת בה היא למצוא את הכתובות הישנות שלכם, ולכוון אותן לעמודים החדשים. זה צריך להעשות בעזרת מה שנקרא העברה-301 (301-redirect). הערברה כזאת מלווה בקוד-העברה-קבוע (permanent-moved-code). זה מאפשר לגוגל ולשאר מנועי החיפוש לדעת שהקישור הישן לא צריך להיות יותר בשימוש, וגם מודיע למנועי החיפוש על הכתובת החדשה. אם אתם עצלנים, טאתם יכולים לגרום לכל העמודים האלה להיות מופנים לעמוד הבית שלכם. כך, לכל הפחות, אתם יכולים ליידע את גוגל שעמודים אלו עברו, אבל אתם תעבדו את הדרוג של עמודים אלוץ. עדיף להעביר את הקישורים על בסיס פרטני של כל עמוד.

לאתרים קטנים זה יכול להתבצע בקלות. וודאו שאתם יודעים מה היו הכתובות הישנות שלכם, ואז הכנסו את הכתובות האלו וההפניות שלהם. או המתינו יום או יומיים עד אשר מבקרים ינסו להשתמש בדפים אלו. דפים אלו ירשמו עתה במערכת של ג'ומלה: לכו, במערכת הניהול, אל רכיב-> העברה (Components -> Redirect) ואתם תוכלו לראות אותם במנהל העברות (Redirect Manager):

פתיחת פריט מסויים תאפשר לכם להכניס את הכתובת החדשה Opening any specific item will allow you to enter the new URL and activate the record.

אם אתם חרדים לרמת הדרוג הנוכחי שלכם, אם אתם לא רוצים שהמבקרים שלכם יפגשו שגיאות 404 באתר שלכם, או אם יש לכם באמת אתר גדול, אתם צרכים להתכונן לכך.

ראשית, עליכם להגדיר את כל הכתובות הישנות של האתר הישן שלכם. לאחר מכן, עליכם להדיר את המקבילה שלהם באתר החדש. עתה עליכם לממש את הקישורים בעזרת חוקי 301 כך שכל דפי האתר הישן יועברו לדפי האתר החדש. אתם יכולים לעשות זאת על ידי שימוש במנהל העברות ולהזין את הכתובות ידנית, או להשתמש באחת ההרחבות (כדוגמת  ReDJ).

יש אפשרות נוספת, די פשוטה, להשתמש בקובץ .htaccess, במיוחד לאתרים גדולים, עם חוקים כאלו:

RewriteRule ^oldpage1$ "http://newsite.com/newpage1" [R=301,L]
RewriteRule ^oldpage2$ "http://newsite.com/newpage2" [R=301,L]

וכדומה...

מאמר זה הינו תרגום של מאמר שנכתב על ידי Simon Kloostra. ניתן לקרוא את המקור כאן

הדגמות

הדגמת ג'ומלה

בקרוב, הדגמת רכיבים ומודולים...